пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

7 квітня - Всесвітній день здоров’я!

Джерело: http://briz.if.ua/42827.htm

Всесвітній день здоров’я 2017 року
проходить під гаслом «Депресія - давай поговоримо»
Депресія-поширена у всьому світі і нею страдає більше 300 мільйонів людей. З 2005-2015 р кількість випадків депресії у всьому світі зросла на 18 відсотків. В Україні на депресію страждає 6,3% населення, проте це лише офіційні дані. Багато хто не визнає того, що хворі і не звертаються за лікуванням..
Від звичайного пригнічення депресія відрізняється тим, що людина не може впоратися з нею самостійно. Це вже хвороба, яка вимагає відповідного лікування.
Типи депресії та як її подолати.

На початкових стадіях депресії людина майже завжди песимістично оцінює все, що відбувається з нею або навколо неї, вона часто застрягає на тривожних спогадах, які її непокоять, картає себе за те, що неправильно вчинила в тій чи іншій ситуації. Подібні ситуації з минулого раз по раз виникають у її свідомості та викликають відчуття душевного болю, печалі, жалю або злоби.
Перший тип депресії - реактивний або психогенний (невротичний), який виникає внаслідок важких життєвих ситуацій. Часто це буває пов'язано з утратою: невиліковна хвороба або смерть близької людини, розлучення, кохання без відповіді. Душевний біль іноді важчий за фізичний. Нагадати про минуле здатне все - фотокартка, старий квиток у театр, примітки в записнику.
Другий тип - це внутрішній або ендогенний. Така депресія виникає внаслідок перенесених захворювань.
Сезонна депресія - це поява депресивних симптомів восени чи взимку, коли недостатньо сонячного світла. Симптоми: переповнююче почуття провини, млявість, знижується рівень інтересів ,втрачається здатність відчувати задоволення ,втрата аппетиту, порушення сну, зміна глибини депресії протягом дня, поступова втрата відчуття реального, нервове збудження, відчуття тривоги і страху, галюцинації. Хворий не бажає вступати в контакт з оточуючими, часто (кожний пятий) робить спробу накласти на себе руки. У дітей важкі переживання можуть залишити слід на все життя, тому часто психологи, психіатри, психоаналітики в пошуках причин тих чи інших вчинків або порушень звертаються до дитинства своїх підопічних.
На щастя, людина влаштована так, що з часом біль від пережитого втрачає свою гостроту, і життя знову починає радувати. Ми виходимо із важких випробувань, збагачені досвідом. Депресії можуть загострити хронічні захворювання або спровокувати ті, до яких є схильність. Наприклад серцево-судинні захворювання можуть приводити до розвитку депресій або навпаки.
На превеликий жаль, у повсякденному житті ніде подітися від депресій, тож треба вчитися переживати їх.
Подолати легкі випадки депресій допоможуть:
- інсоляція(багато світла в кімнаті), світлотерапія білим світлом,прогулянки в сонячні дні;
- інтенсивне заняття фізкультурою та спортом(інтенсивні фізичні вправи підвищують рівень серотоніну);
- нові подорожі ;
- радісні емоції - музика, танці, усе, що дає радість;
- телефони довіри, реклама їх, легкість розповсюдження їх адрес і номерів;
- консультації психологів для людей з депресіями психотренінги;
- вживання риб’ячого жиру, насиченого омега-3 жирними кислотами;
- вживання достатньої кількості вітамінів групи В, С і Д, особливо вітаміну Д, оскільки депресія є одним з головних симптомів дефіциту вітаміну Д.
Важкі випадки депресії потребують тривалого медикаментозного комплексного лікування.
Для профілактики депресивних станів рекомендована правильна організація праці, відпочинку, уважне ставлення до тривалості сну, до занять спортом, режиму дня. Важливо жити відповідно до свого режиму, щоб не було виснаження організму. Для збереження радості життя і життєвої сили, важливо приділяти увагу тому, що подобається. Фундаментальне почуття – добре, що ти живеш, що ти є на світі – має зберігатися і підсилюватися.