вівторок, 1 вересня 2020 р.

З 1 вересня, 9Б! З початком нового навчального року!

Вітаю учнів вже класу з успішним початком нового навчального року! Незважаючи на коронавірус у нас вийшло провести перший день в школі. Сьогодні у нас був диспут, на тему "Для чого людям совість". А також був проведений інструктаж "Правила перебування учнів в освітніх закладах на період карантину.". 

"Совiсть - як дерево: гiлки його - забов'язання i присяги, а корiння - спiвчуття й милосердя. Гiлки важливi для дерева, та корiння ще важливiще." - стародавньоiндiйський епос "Махабхарата".


Внутрішнім суддею, який звіряє наші вчинки з моральними правилами, є наша совість. У тлумачному словнику читаємо: «Совість - це усвідомлення й почуття
 моральної відповідальності за свою поведінку,
ї вчинки перед самим собою».  

 Що таке сором? Чому для людини важливо мати почуття сорому? Як пов'язані сором і совість?

 Саме на ці питання намагалися учні 9-Б класу дати відповіді. які були неоднозначні, непередбачувані.
Ми розглянули загальний портрет совісної людини, зібрали рюкзак  людських чеснот , які потрібно взяти в життєву дорогу.

 Зробили висновок; Совість – найкращий порадник, тому, перш ніж щось робити, необхідно чесно запитати себе: “А чи залишається моя совість чистою? Чи спокійно я спатиму після цього?”. Бо душевний спокій, мир із самим собою – найголовніше

Чиста совість – здоров’я для тіла. Сучасна медицина доводить, що хвороба починається з душі, а вже потім переходить у площину тіла. Гнів, ненависть, заздрість – це завжди в майбутньому хвороби серця, виразка шлунку, головні болі. Отже, совість це ще й ліки на всі наші хвороби тіла.
На другому уроці був інстуктажщодо правил респіраторної гігієни та як захиститись від COVID - 19/
Пропоную вам переглянути фоторепортаж: