вівторок, 14 березня 2017 р.

Міжнародний день числа «Пі»

Вивчаючи коло і його окружність, школярі уже в молодших класах знайомляться з математичною константою "Пі", яка виражає відношення довжини окружності кола до довжини його діаметра. Числовий вираз числа "Пі" нескінченний, але його прийнято приймати за 3,14 ...
Свято було засноване у 1987 році фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня - 3 / 14 - і час 1:59 збігається з першими розрядами числа π = 3,14159. З того часу кожен рік люди не байдужі до математики відзначають День числа Пі. Також дане свято збігається з днем народження видатного вченого Альберта Ейнштейна.

Фахівці стверджують, що математичні розрахунки з використанням числа «Пі» проводилися ще при будівництві Вавилонської вежі, історія якої увійшла в Біблію. Але стародавні майстри недостатньо точно прорахували пропорції при будівництві, тому проект так і не був вдало завершений. Вважається також, що число Пі лежало в основі будівництва знаменитого Храму царя Соломона. 
Наукові відкриття останніх років примушують вчених по-новому поглянути на цю математичну константу. Доведено і підтверджено, що послідовність цифр числа Пі випадкова і в ній немає ніякої закономірності, тобто в десятковому розкладанні Пі присутня будь-яка послідовність цифр, яку ми в змозі собі тільки уявити. Фахівці вважають, що в числі Пі, в закодованому вигляді, містяться всі написані і ненаписані книги, і взагалі будь-яка інформація, яка існує.

Святкування проводиться досить весело, незважаючи на те, що головними винуватцями урочистостей є серйозні математики. У багатьох країнах на честь числа «Пі» навіть організовують кулінарні поєдинки.